«

»

Jun 11

Festyn

7 czerwca odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Uczestniczyli w nim uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele, a także okoliczni mieszkańcy. Wszyscy mieli okazję skorzystać z rozmaitych atrakcji. Uczestniczyli w różnorodnych konkursach z nagrodami, zabawach ruchowych na boisku szkolnym. Zobaczyli również występy uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali swe zdolności wokalne, recytatorskie i taneczne. Mnóstwo atrakcji najmłodszym dzieciom dostarczyła dmuchana zjeżdżalnia i rakieta, jak również robienie dużych, kolorowych baniek mydlanych. Starsi mogli osobiście doświadczyć, jak to jest, gdy dachuje samochód. Odbyły się pokazy samoobrony, boksu, szkolenia psów. Tradycyjnie przybyła Straż Pożarna, jak również Policja. Była okazja, by od środka zobaczyć ich samochody. W punktach usługowych można było zrobić sobie kolorową fryzurę, zabawnie pomalować buzię. Stanowiska mieli sponsorzy, którzy prezentowali swoje oferty. Zabawa „Kot w worku” jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem, czekały atrakcyjne nagrody. Kawiarenka szkolna serwowała różnorodne ciasta, ciasteczka, desery, gofry, lody oraz zimne i ciepłe napoje. Był też bar sałatkowy, frytki, „swojskie jadło”, które cieszyło się dużym powodzeniem, a szczególnie pierogi i ziemniaki pieczone z ogniska. Kto preferował potrawy z grilla, mógł zjeść kiełbaski na ciepło. Nie zabrakło też popcornu. Na pamiątkę można było sobie zrobić zdjęcie w Foto Budce, jak również własnoręcznie wykonać ozdobną opaskę na włosy. Rozdawano również ekologiczne woreczki na drobiazgi, wykonane przez uczennice naszej szkoły. Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców i wielu sponsorów.