«

»

Nov 02

Wycieczka do Dusznik

W dniach 21-25.10.2019 uczniowie klasy 2 A i 3 A wraz z wychowawcami p. Barbarą Martyką i p. Renatą Piecyk przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach Zdroju. Celem wycieczki był aktywny wypoczynek w miejscu o dużych walorach turystycznych i zdrowotnych, poszerzanie wiadomości i umiejętności, poznanie kultury i tradycji z różnych stron Polski oraz współdziałanie w grupie. Uczniowie odwiedzili Muzeum Papieru, w którym samodzielnie „czerpali papier”, zostali zapoznani z historią powstawania papieru. Zorganizowany został również wyjazd do miejscowości uzdrowiskowej – Kudowa Zdrój. Dzieciaki wzbogaciły tam swoją wiedzę z zakresu historii i geografii regionu, a następnie zwiedziły Muzeum Zabawek i zostały wprowadzone tam w świat legend.
Uczniowie codziennie mieli okazję aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu – plac zabaw, ścieżka zdrowia, Centrum Polskiego Biathlonu, schronisko górskie „Pod Muflonem”.
Wyjazd okazał się „strzałem w 10” i uczniowie nie mogą się doczekać kolejnej wycieczki.