«

»

Nov 12

43 Rajd Granicami Miasta

 Deszcz przywitał nas na starcie rajdu 9.11.2019 w parku na Górze Piasku. Dla prawdziwych turystów nie jest to jednak żadna przeszkoda. Peleryny i parasole są zawsze na wyposażeniu piechurów. Wędrówkę granicami miasta rozpoczęliśmy od miłego akcentu – siostry Hania i Zuzia – obchodziły swoje urodziny. Gromkie „ sto lat” odśpiewane przez wszystkich uczestników i czekoladki od dziewcząt wprowadziły nas w miły nastrój. Trasa rajdu była wyjątkowa krótka ( 8 km), ale przebiegała przez malownicze tereny naszego miasta. Przeszliśmy przez Długoszyn do użytku ekologicznego „ Zakola Białej Przemszy”, a następnie do Maczek w Sosnowcu. Po drodze zobaczyliśmy Most Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, Kościół Apostołów św. Piotra i Pawła i dworzec kolejowy. Po wręczeniu odznak i pamiątkowych dyplomów wróciliśmy do domów już myśląc, jakie atrakcje będą na nas czekały na kolejnym mikołajkowym rajdzie, który odbędzie się 7 grudnia.

 Serdecznie zapraszamy !