«

»

Dec 04

UCZNIOWIE KLAS VIII W ZAKŁADACH PRACY

W ramach Jaworznickiego Maratonu Przedsiębiorczości mogliśmy razem z doradcą zawodowym – panią Aleksandrą Gorstką zwiedzić i zapoznać się z zakładami znajdującymi się na terenie Jaworzna. Byliśmy w Elektrowni Jaworzno III, gdzie z bliska mogliśmy zobaczyć jak pracują osoby nadzorujące proces spalania w celu uzyskania energii elektrycznej, poznaliśmy zasadę działania chłodni kominowej oraz dowiedzieliśmy się co dzieje się z produktami ubocznymi, takimi jak na przykład gips.

Druga grupa wzięła udział w wizycie studyjnej redakcji gazety „CO TYDZIEŃ”. Opowiedziała nam o niej i oprowadziła po poszczególnych pomieszczeniach pani Mirosława Matysik. W studiu nagrań mogliśmy zrobić sobie wspólne zdjęcie. Będziemy w tej placówce jeszcze raz, by zapoznać się z poszczególnymi działami gazety. Czekamy z niecierpliwością na tę wizytę.

Poznawanie zakłady pracy od przysłowiowej „podszewki” to bardzo cenne doświadczenie.

Dziękujemy pani Dyrektor za to, że wyraziła zgodę na takie wizyty oraz pani doradcy zawodowemu, że nam je zorganizowała.

uczniowie klas VIII