«

»

Dec 12

Turystyczne spotkanie ze św. Mikołajem

Silny wiatr i niska temperatura utrudniały nieco wędrówkę podczas Rajdu Mikołajkowego w sobotę 7 grudnia 2019. Wyruszyliśmy z Długoszyna przez Wapniówkę do Szczakowej. Tutaj pani Iwona Brandys z Muzeum Miasta Jaworzna opowiedziała nam o historii Szczakowej. Dworzec kolejowy, dom kultury, pierwsza kręgielnia, Pomnik Egzekucji Szczakowskich Kolejarzy czy kościół św. Elżbiety to tylko niektóre z atrakcji w tej dzielnicy. Następnie udaliśmy się do Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego, gdzie św. Mikołaj przywitał nas słodkimi upominkami. Na mecie odbyły się konkursy i zawody sportowe, które zakończyły się sukcesem dla wielu uczniów z SP 15.

I miejsce Agnieszka Michalik – konkurs logogryf

I miejsce Karol Sowa – konkurs sprawnościowy

II miejsce Robert Lofek – turniej boccia

II miejsce Hanna Grzegorczyk – konkurs literacki

I miejsce Julia Cabała – Konkurs Fotograficzny pt. „ Foto – kronika z rajdów KTP 2019

wyróżnienie Julia Cabała – Konkurs Fotograficzny – najlepsze zdjęcie

I miejsce pani Katarzyna Michalik – Konkurs Fotograficzny pt. „ Foto – kronika z rajdów KTP edycja 2019

III miejsce pan Piotr Michalik – Konkurs Fotograficzny pt. „ Foto – kronika z rajdów KTP edycja 2019

odznaka Tropiciel przyrody w stopniu brązowym – Maja Drobniak

odznaka Mała Srebrna OTP – Anna Chodacka

Na koniec najważniejsza nagroda dla wszystkich piechurów z SP 15

I miejsce na Najlepszą Szkołę w Turystyce Pieszej w roku szkolnym 2018/2019

Ten sukces był możliwy do osiągnięcia dzięki zaangażowaniu pani Krystyny Głowacz i pani Anny Monsior , ale przede wszystkim, dzięki wspaniałej grupie uczniów i ich rodziców, którzy przemierzają z nami turystyczne szlaki.