Jan 27

54 Zimowy Rajd Pieszy

11 stycznia 2020 roku wyruszyliśmy na trasę 54 Zimowego Rajdu Pieszego do Doliny Kluczwody. Rajd tylko z nazwy był zimowy – aura raczej jesienna, mżawka i błoto zamiast śniegu. Te warunki nie odstraszyły jednak wytrawnych turystów, którzy są zawsze przygotowani do wędrówki. Najliczniejsza, 32 osobowa grupa z SP 15 pokonała bez większego trudu dziesięciokilometrową trasę – Prądnik Korzkiewski- Rezerwat Przyrody Dolina Kluczwody – Wierzchowie – Murownia. W miłej atmosferze i doskonałych humorach wróciliśmy do Jaworzna i rozpoczęliśmy ferie zimowe.

Jan 27

Zajęcia laboratoryjne

Uczniowie klasy ósmej wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez doktora Arkadiusz Owczarka przy współpracy z Pałacem Młodzieży w Katowicach. Na tych zajęciach młodzi laboranci przeprowadzali rożnego rodzaju doświadczenia, mające na celu sprawdzenie oddziaływania rożnych substancji na metale. Dzięki tym warsztatom nasi uczniowie nie tylko zdobyli dodatkową wiedzę, ale również nauczyli się przeprowadzać obserwacje oraz formułować wnioski. Dla wszystkich uczestników była to wspaniała zabawa, każdy mógł poczuć się jak prawdziwy chemik. Zdobywanie wiedzy wcale nie musi być nudne, o czym przekonali się wszyscy uczestnicy warsztatów.

Jan 25

Rekrutacja

OGŁOSZENIE

Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 15 w Jaworznie

w sprawie naboru do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021

DRODZY RODZICE!

Od 2 marca 2020 roku rusza elektroniczny nabór

do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 15 w Jaworznie.

Rodzice powinni zalogować się na stronie www.jaworzno.podstawowe.vnabor.pl

w nieprzekraczalnym terminie do 13 marca 2020 roku, do godziny 15.00.

Następnie należy złożyć w sekretariacie szkoły do 13 marca 2020 roku wydrukowane i podpisane przez oboje opiekunów prawnych dokumenty:

  • dla dzieci z obwodu – zgłoszenie ucznia do klasy pierwszej,
  • dla dzieci spoza obwodu – wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej (wraz z załącznikami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych).

Sekretariat szkoły w dniach od 2 do 13 marca 2020 roku jest do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Istnieje również możliwość uzyskania pomocy w wypełnieniu oraz wydrukowaniu wniosku rekrutacyjnego  w sekretariacie szkoły.

Zapraszam

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15

Marta Kaszuba

Informacje o zapisach do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021

Rekrutacja do klas I

 

Jan 25

Muzyczny sukces

W grudniu odbyły się eliminacje do międzynarodowego konkursu „Złota Kantyczka”, zorganizowane w MDK w Osiedlu Stałym. Nasze uczennice – Maria Urbanik i Zofia Pawlik zdobyły w swojej kategorii 3 miejsce. Nagrodę odebrały na gali 11 stycznia. Gratulujemy!

Jan 13

Podziękowania

Starsze posty «