Z życia szkoły

2019/2020

 

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Prócz życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły, nie mogło także zabraknąć przygotowanej specjalnie na tę okazję akademii. Klasa ósma wraz w wychowawcą zaprezentowała niezwykle ciekawą część artystyczną. Pokaz mody nauczycielskiej wzbudził zainteresowanie niejednego nauczyciela, a też niektórzy uczniowie przyglądali się modelom i modelkom
z zaciekawieniem i podziwem. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, jeszcze raz życzymy wszystkiego, co najlepsze!

Oblicza wojny

Z okazji 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, uczniowie z klasy 5 „a” wykonali wspaniałe prace plastyczne węglem oraz ołówkiem przedstawiające oblicza wojny. Prace zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym.

 

Dbamy o zęby

Środa była dniem pełnym spotkań dla uczniów klas pierwszych. Najpierw spotkanie z panią policjant, potem z naszą szkolną panią pielęgniarką, która to opowiedziała pierwszoklasistom o istotnych sprawach związanych z prawidłowym szczotkowaniem zębów. Pani pielęgniarka również opowiedziała jak będzie przebiegać fluoryzacja by ząbki pierwszoklasistów były mocne i zdrowe.

 

Bezpieczna droga do szkoły

W środę pierwszoklasiści mieli spotkanie z panią policjant, która w interesujący sposób opowiedziała dzieciom jak należy bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły. Zwróciła uwagę m.in. na bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez jezdnię, opowiedziała jak należy się zachować idąc wzdłuż niej, gdy nie ma chodnika, wspomniała o potrzebnych odblaskach, jak również o często nieodpowiednich zachowaniach dzieci podczas korzystania z rolek, roweru, hulajnogi. Przypomniała także o numerze alarmowym. Pani policjant pochwaliła naszych uczniów za posiadaną wiedzę na temat bezpieczeństwa.

 

Krav Maga Kids

W naszej szkole został przeprowadzony pokaz treningowy z samoobrony dla uczniów. Miał on na celu zainteresowanie uczniów technikami Krav Magi. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach .

WITAJ SZKOŁO!

2 września usłyszeliśmy pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2019/20120. Klasa 5 b przygotowała akademię z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Prócz części oficjalnej, podczas której minutą ciszy uczczono 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej,  uczniowie przygotowali także część artystyczną.

Następnie Dyrektor szkoły – Pani Marta Kaszuba powitała wszystkich uczniów, a szczególnie pierwszoklasistów.

Wszystkim pracownikom szkoły i uczniom życzymy wytrwałości w pracy. Z kolei naszym nowym kolegom i koleżankom – uczniom klas pierwszych –  życzymy powodzenia.